Collectors Reviews

I thank you  very much for the review.

Marta Zawadzka

Back to the gallery >>>

I have purchased three paintings from Marta. Her promptness and packaging was outstanding; however I am more than pleased with the works of color. They are art in the very sense of what art should be. They are pleasing to the eye and they are works that I keep staring at. San Francisco Dream is my centerpiece! R.

Comment by Robert C |

Marta was efficient and courteous in all communications, and her artwork was above and beyond the image and description online. I would encourage anybody with an interest in Marta's work to invest, you will not be disappointed x

Comment by Robert |

It looks stunning in my living room!

Comment by Laurence |

Hej, chodziłam na kurs dla hobbystów do Marty Zawadzkiej przez prawie 6 lat. To bardzo ważny kawałek mojego życia,..Zawsze marzyłam o tym, aby rysować i malować, ale nie wierzyłam, ze dam rade spełnić swoje marzenie. U Marty udało się!!! Nauczyłam się niesamowicie dużo, a przede wszystkim uwielbiałam spędzać tam czas. Marta jest świetną nauczycielką, zawsze indywidualnie podchodzi do każdego, z wielkim wyczuciem i empatią. Niezwykle uczciwa i elastyczna pod każdym względem osoba. Życzę wszystkim, aby uruchomiła ponownie lekcje w starej formie. Sama na pewno będę korzystać ze wszelkich sposobów, aby poprawiać swoje umiejętności pod okiem Marty.

Comment by ALicja |

Hello to everyone, I was, as my preceding commentators one of Marta's students. I began my journey with professional painting two years ago and now I'm a happy student of Architecture at University of Science and Technology in Warsaw. I owe Mrs Marta a specific point of view on perspective, paintings, and all art finally. By Marta you don't have to paint with some scheme, ( what is fostered willingly by other curses), here everybody could find his own way to do art, of course under careful control of Mrs Marta. She always gives precious advises, which helps by better observation of surroundings, She gives her students also a chance to find own skills and develop own style, because there nobody is criticized. I remember, as I asked once how should I paint, which line is properly? She said that it doesn't matter, because I had to paint as I want- the final effect is the most important. Another reason why I choose that course was the calm atmosphere. I'm rather a shy person, and avoid crowd, but there I've never felt uncomfortable. It was a nice place where I could fully focused on art.
I'm thankful to Mrs Marta for her advises, and encourage other who wants to start with art.

Comment by Patrycja Janicka |

I've been attending drawing classes conducted by Martha for 3,5 years. My first intention was just to learn drawing but Martha made me realize a pencil may be just a beginning of a more diversed and colourful journey. She always has this strong belief in an individual, which allows one to overcome own constraints. She has this sort of perfect intuition that allows to guide a student gently in the kind of direction, which will turn out to be a discovery. And for those who already know what they want to achieve, she immediatelly becomes a discreet mentor. To me what mattered the most was Martha's incredible flexibility in working with people and providing every individual with the right feedback, which always motivated to do a bit more that one can do at that time. Regardless the student's level and favourite technique, she knows what to do / say to make you become better and better each time. I would recommend anyone to allow Martha discover and evolve the talent one may not yet be aware of...

Comment by Katarzyna |

Participation in these courses let me open my mind. Now, I see colors everywhere. Marta always gave me the best hints. She gave me also the certainty that everybody could paint.
Courses were my favorite activity in my whole week. If you want to spend time with very kind people, learn how to paint and do it very well or feel pleasant atmosphere, you need to take this courses. I truly recommand it! It will be always in my mind!

Comment by Justyna Wojtkowska |

Uczęszczałam na kurs dla hobbystów organizowany przez Martę przez 3 lata. To były niezapomniane chwile, odcięcie od rzeczywistości, codziennych trosk i skupienie na tworzeniu. Do Marty trafiłam "zupełnie zielona" w kwestii rysowania i malowania. Wcześniej ostatni kontakt z ołowkiem i farbami miałam na plastyce w liceum, czyli w zasadzie połowę życia temu;-) Dzięki Marcie z zajęcia na zajęcie uczyłam się nowych rzeczy i stawałam się co raz bardziej samodzielna artystycznie. Co ważne, obrazy które tworzyłam pod okiem Marty podobały sie różnym osobom,. Każdy też widział postepy w technice.
Zajęcia u Marty to tez niesamowity relaks psychinczny i cudowne towarzystwo osob o podobnych zainteresowaniach, co zacheta do pracy i zjawiania się na zajęciach mimo zmęczenia. Malowanie stało się moim pozytywnym nałogiem, zamiast w sobote sie wyspać, pędziłam na poranne zajęcia;-)
Polecam kursy u Marty wszystkim, którzy chcą jakiejś zmiany w życiu, skupienia choć na chwile na sobie i swoich artystycznych ciagotachty. Polecam je też wszystkim, którzy myślą o studiach srtystycznych/architektonicznych.
Zachecam do udziau w kursach Marty Zawadzkiej!

Comment by Agnieszka Tomaszewska |

Witam,
na kurs rysunku i malarstwa uczestniczyłam przez okres 2 lat przygotowując się na egzaminy wstępne na studia architektoniczne. I mimo konieczności cotygodniowego pokonania kilkuset kilometrów to z utęsknieniem wyczekiwałam weekendu by móc wreszcie wziąć ołówek czy pędzel w dłoń i zapomnieć przez chwilę o całym świecie. Marta do każdego kursanta podchodziła indywidualnie dzięki czemu każdy mógł znaleźć swój własny styl i go rozwijać, a atmosfera jaką wytwarzała sprawiała że nie chciało się niekiedy wracać do domu i z utęsknieniem czekało na kolejny weekend. Jednocześnie była także wymagającym i konsekwentnym nauczycielem. Nie tolerowała lenistwa i nie było mowy o braku pracy domowej ;) Zawsze miała dobrą herbatę i ciastka, a w tle leciała odprężająca muzyka z rmf fm classic, można było porozmawiać i o sztuce czy architekturze ,a także o sobie i sprawach codziennych. Dzięki Jej ogromnemu zaangażowaniu dziś jestem studentką 4 roku architektury i mimo natłoku zajęć co rusz sięgam po pędzel czy inne narzędzie by na chwile oddać się temu co do dziś wychodzi mi całkiem nieźle. no i uwielbiam zieloną herbatę, ;]
Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzenia galerii Marty.

Comment by Agnieszka |

Witam, Byłam uczestniczką kursu u Marty Zawadzkiej przez blisko trzy lata. Każda minuta spędzona na kursie u Marty była spędzona w miłej, przyjaznej atmosferze. W trakcie spotkań z Martą poznałam teorię i zdobyłam umiejętności praktyczne, dotyczącą rysowania, malowania, używania kolorów, perspektywy, i wiele wiele innych cudownych rzeczy odnośnie przenoszenia wyobraźni na płótno za pomocą farb akrylowych.
Marta zawsze troskliwie zajmowała się każdym kursantem, poświęcając bardzo dużo czasu na indywidualne rozmowy o malowaniu, rysowaniu, a także o życiu :-).
Każda chwila spędzona na kursie dawała mi wiele radości z tworzenia czegoś pięknego, a także była doskonałą odskocznią od codziennych problemów, i codziennej zaganianej rzeczywistości.
Można było traktować kurs u Marty jako doskonały sposób na nauczenie się rysowania i malowania różnymi mediami, a także jako relaks, i forma terapii na codzienne stresy.
Bardzo żałuje, iż kursu już nie ma, ponieważ nie ma takiego drugiego miejsca w Warszawie gdzie można nauczyć się malować i jeszcze spędzić cudownie czas.
Ważną rzeczą było też iż Marta, bardzo elastycznie podchodziła do kwestii obecności na kursie i formy płatności. Na większości kursów jest tak, iż niezależnie od tego czy uczestniczysz w zajęciach czy nie prowadzący wymaga uregulowania płatności, u Marty było tak, iż uczestnicy płacili tylko za odbyte lekcje. Bardzo ważne to jest szczególnie dla osób, które pracują i nie zawsze są w stanie przybyć na zaplanowane lekcje z przyczyn od nich niezależnych.
Mam nadzieję, że Marta uruchomi ponownie kurs warszawski w najbliższej przyszłości, czego życzę Marcie i wszystkim byłym uczestnikom kursu u Marty.

Comment by Iwona Barc |